Başkan Vehbi; “Kurumsallaşmanın ilk adımını attık”

GAÜ-Çetinkaya’da yeni tüzük onaylandı..

Başkan Vehbi; “Kurumsallaşmanın ilk adımını attık”

GAÜ - Çetinkaya Türk Spor Kulübü, Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirdi. Toplantının başında yapılan oylamada, Hasan Macila Divan Başkanlığına seçilirken, Ömer Başay ve Ferdinç Kılıç ise Divan Üyeliği görevine seçildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan GAÜ - Çetinkaya Türk Spor Kulübü Başkanı Doç. Dr. Asım Vehbi, “Eylül ayı başlarında göreve gelirken genel kurulumuza yönelik 3 konuda taahhütlerde bulunduk. Birincisi ve bize göre en önemlisi kurumsallaşma idi. Diğer biri camiamızın tekrardan bütünleşmesini sağlamaktı ve bunların devamında da bu yıl için bir söz vermemek kaydı ile sportif başarının da bunların devamında geleceğini düşünmüştük” dedi.

Vehbi başkanlık görevine başladığı günden bugüne kadar, çalışmaları ile Genel Kurula bilgiler verdi. “Bu süreç içerisinde bu konularda ciddi çalışmalar yaptık. Özellikle Metehan Tesisleri GAÜ- Çetinkaya’ya kazandırılmıştır. Buraya yönelik projelerimiz devam edecek. İleriki zamanlar içerisinde maçlarımızı oynayabileceğimiz bir stadyuma dönüştürülmesi konusunda da çalışmalarımız olacaktır” dedi.

Asım Vehbi, tüzük değişiminin kurumsallaşmanın bir parçası olduğunu kaydederken belli başlı maddeler ile ilgili bilgi verdiği konuşmasında “Amacımız tüzüğü biraz daha çağdaş, modern bir hale getirmekti. GAÜ - Çetinkaya bir tarih, bir efsane ve GAÜ - Çetinkaya’nın o zamanki tüzüğü aslında o döneme göre çok güzel bir tüzük. Günümüzde daha güncel olabilecek değişiklikler öngördük” dedi.

GAÜ – Çetinkaya Türk Spor Kulübü Başkanı Asım Vehbi, Tüzükte yapılan değişiklikler ile, içeriğinin daha Uluslararası bir noktaya geldiğini de kaydederek, başkanlık seçiminin de 2 senede bir yapılacak şekile getirdiklerini, bu değişiklik ile de planlamaların daha sağlıklı yapılabilecek ortamı yaratacağının altını çizdi.

Başkan Vehbi’nin Genel Kurula hitabının ardından, değiştirilen tüzüğün oylamasına geçildi. Tüzük Genel Kurulun oy birliği ile onay vermesinin ardından kabul edildi.

Genel Kurulda, iç saha maçları Lefkoşa Atatürk Stadyumu’nda oynanma kararı çıktı…

Oylamanın ardından, dilek ve temenniler kısmında, GAÜ-Çetinkaya Türk Spor Kulübü’nün iç saha maçlarının Lefkoşa Atatürk Stadyumu’nda oynanması ile ilgili olarak da değişikliğin KTFF yazılı olarak iletilmesi konusunda oy çokluğu ile karar verildi.

Tüzük Kurultayı’nın ardından toplanan GAÜ-Çetinkaya Türk Spor Kulübü Yönetim Kurulu, oy birliği ile iç saha maçlarının yeniden Lefkoşa Atatürk Stadyumunda oynanması ile ilgili olarak, KTFF’na gerekli girişimin yapılması konusunda karar verildi.