GAÜ-Çetinkaya’da tüzük kurultayı…

 

 

GAÜ-Çetinkaya Türk Spor Kulübü Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri olarak, yönetime geldiğimiz ilk günden beridir, büyük GAÜ-Çetinkaya camiasına “şampiyonluk değil, Kulübün hak ettiği kurumsal yapıya kavuşturulacağı” sözüne sadık kalarak çalışmalarımızı bu yönde sürdürdüğümüzü, bir yandan da futbol takımımızın ligde ve kupada, başarılı sonuçlar alması için, elimizden geleni yaptığımızı tüm kamuoyu ile paylaşmak istiyorum.

Başkan ve Yönetim Kurulumuz ile, yönetime geldiğimiz ilk günden beridr başlatmış olduğumuz kurumsallaşma çalışmalarının bir parçası olarak, Mart 2016 sonunda tüzük tadilat amaçlı, olağan üstü kongre yapılmasını, Yönetim Kurulumuzca karar vermiş bulunmaktayız.

Değerli Kurul Üyesi arkadaşlarımızın, yoğun ve özverili çalışmaları ile yeni tüzüğümüzün çok yakın bir zaman içerisinde tamamlanarak, GAÜ-Çetinkaya Türk Spor Kulübü’nün değerli Yönetim Kurulu üyelerinin bilgilerine getirilecektir.

Yeni tüzükle, başkan ve denetleme kurulu seçiminin iki yılda bir, yönetim kurulu ve haysiyet divanı seçimlerinin her yıl mali ibra ile birlikte yapılması planlanmaktadır. Ayrıca yine tüzüğümüzde üye yazılım şeklinden aidat vermeye, gelir getirici eylemlerden tesisleşmeye kadar her türlü gelişmenin önünü açacak düzenlemeler ve fırsatlar yaratmaya yönelik değişikliklerin içermesi planlanmaktadır.

Ayrıca, Metehan Spor Tesisleri’nin de tadil ve tamir çalışmaları da devam etmektedir.

Yıllardır harap durumda olan tesislerin, genelde Kıbrıs Türk sporuna, özelde ise GAÜ-Çetinkaya Türk Spor Kulübü’ne ve bölge halkına, Nisan 2016 tarihine kadar kazandırılacağını müjdelemek isteriz

Saygılarımla;

Erhan BAŞAY

GAÜ - ÇETİNKAYA TÜRK SPOR KULÜBÜ

BASIN SÖZCÜSÜ